Великдень у ЗДО "Сонечко"

Date: 23 квітня 2019 о 13:25, Refreshed 23 травня 2019 о 13:29

Свято духовності «На Великдень сонечко грає, красується»

Великий день… Особливий день…
В ЗДО «Сонечко» відбулось незвичайне свято – свято духовності «На Великдень сонечко грає, красується».
Споконвіку Великдень вважається чи не найбільшим святом року. Це свято, що прославляє воскресіння Сина Божого як торжество добра над злом. Великий цей день, бо воскрес Ісус Христос, і люди дуже раділи цьому. Тому по-особливому святкують його.
Світле свято Великодня. Кожен, хто має у серці хоч краплину віри чи надії, очищується від скверни гріхів, очищає тіло і душу, йде до храму Божого проголосити молитву, воздати славу Богові, попросити здоров’я, сили, чистих помислів і віри. В цей день всі люди святкують Воскресіння Ісуса Христа. Звідусіль долинає дзвін, який прославляє Спасителя. Усі люди чекають цього свята, готуються до нього.
На святі були присутні почесні гості: настоятель храму Пресвятої Богородиці отець Герман (Петро Федорович), голова Теплицької РДА Людмила Іванівна Марцин, заступник голови Теплицької РДА Мішін Максим Сергійович, меценати ЗДО Колісник Володимир Олександрович, Колісник Любов Яківна.
Свято за звичаєм розпочала весняна пісня у виконанні педагогів та вихованців, яка об’єднала усіх присутніх знайомими мотивами рідних народних пісень. Вихованці старшої групи порадували глядачів ніжним таночком янголів, Великоднею піснею.
Вихованці молодшої групи запросили усіх на чудову та веселу Пасхальну пригоду, під час якої дівчинка Параска пригостила свого хитрого песика Бровка, який хотів украсти з кошика паску, пекучим хроном. Але, так як свято Великодня – це свято добра, яке перемагає зло, вистава закінчилася дружніми обіймами, посмішками, і Бровка пригостили смачними ласощами.
Діти співали веснянки, грали народні пасхальні ігри та водили хороводи.
Ведучі ознайомили усіх гостей із традиціями та звичаями свята, ознайомили з його історією та віруваннями.
Найстарші діти, старша група, у пізнавально-гумористичній театралізованій виставі зібрали Великодній Кошик із основних продуктів, які несуть на освячення до церкви. Розповіли про кожного з них, про його користь та роль на українському столі.
Окрасою свята став виступ матерів. Молоді, красиві і талановиті мами продемонстрували вишиті власноруч українські рушники у прекрасному танці.
Гучні оплески та сміх лунали, коли усі гості свята отримували солодкі подарунки від директора ЗДО Поник Людмили Григорівни. А на завершення отець Герман освятив присутніх святою водою і побажав радості, миру і Божого благословення.
Виставка «Великодні дива» зачарувала своєю надзвичайністю та креативністю. Писанки були з різних матеріалів і створені власноруч. Активну участь взяли усі групи. Найменші вихованці розфарбовували яєчка разом з батьками вдома, старші уже самостійно орнаментували власні писанки. Яєчка були виконані в різних техніках: декупаж, ниткоплетення, бісерування, вони були і мальовані, крапані, писані. Були і натуральні, і дерев’яні….навіть кондитерські.
Це свято було особливим. Кожен із учасників сказав, що воно надихнуло на віру у добро, на віру у власні сили і у людей, які поряд. Кожен, хто слухав церковний дзвін під час свята, тишком говорив із своєю душею. Щиро радів за чудовий день, за прекрасних дітей, за рідних людей, за Паску на столі і за сонце за вікном.
Плакали, сміялись, раділи і дякували за чудові хвилини у найкращій і найсвітлішій музичній залі закладу дошкільної освіти «Сонечко».
«Хвала – директору! Так тримати – колективу! Молодці - дітям! Браво - батьки!», - сказали глядачі. Це і є найвища похвала. Заради цього хочеться працювати, творити і жити!
Comments:
Only authorized users can leave comments.